leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Nowoczesne technologie obecne są już niemal w każdej dziedzinie naszego życia wpływając na systematyczne usprawnianie działania dostępnych już rozwiązań oraz oferując coraz więcej nowych możliwości. Nie inaczej jest w przypadku stomatologii, która również podąża z duchem czasu by oferować pacjentom usługi, które poprawią komfort i jakość leczenia. 

Zabieg leczenia kanałowego zęba jest jednym z tych, który wzbudza u pacjentów najwięcej obaw i wątpliwości. Jego skuteczność wymaga przeprowadzenia odpowiednich badań i kilku wizyt w gabinecie lekarskim. Na szczęście jednak, proces ten może zostać usprawniony, bowiem w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych dostępna jest już metoda leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe nazywane inaczej endodontycznym jest wdrażane u pacjentów, u których doszło do zaawansowanego i nieodwracalnego uszkodzenia miazgi zęba. Jest to bogato unaczyniona i unerwiona tkanka, która wypełnia korę zęba wraz z jego kanałami. W przypadku stwierdzenia chorobowych nieprawidłowości w jej strukturze konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, które sprowadzają się do ekstrakcji zęba lub oczyszczenia go z całej zmienionej tkanki, czyli właśnie leczenia kanałowego. Niewątpliwie ta druga opcja jest korzystniejsza i bardziej pożądana przez większość pacjentów z tego względu, że sprowadza się do pracy z własnym zębem. Podczas zabiegu leczenia kanałowego uszkodzona miazga zęba zostaje usunięta zarówno z kory, jak i z każdego z kanałów danego zęba. Co więcej wnętrze zęba jest wielokrotnie dezynfekowane, w celu usunięcia wszelkich pozostałości miazgi a następnie zostaje wypełnione specjalnymi materiałami, których zadaniem jest dalsze zapobieganie rozwojowi bakterii.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Wiedząc już czym jest leczenie kanałowe i na czym polega, bardzo łatwo uświadomić sobie, że kluczem do jego sukcesu jest maksymalna dokładność w oczyszczaniu zęba, który podlega zabiegowi. Nowoczesne mikroskopy dostępne w najlepszych klinikach dentystycznych dają gwarancję pracy na najwyższym poziomie, a co za tym idzie pewność uzyskania najlepszych efektów w krótszym czasie. Mikroskop daje możliwość nawet 25 krotnego powiększenia wyświetlanego obrazu oraz odpowiedniego doświetlenia oczyszczanej powierzchni. Leczenie jest dużo bardziej komfortowe dla pacjenta, ponieważ zyskuje on pewność, że opiekujący się nim stomatolog ma dokładny obraz miejsca, nad którym pracuje, może maksymalnie dokładnie oczyścić korę zęba oraz jego kanały, co w przyszłości zapobiegnie niechcianym komplikacjom wynikającym z pozostawienia minimalnych ilości zmienionych tkanek. Mikroskop umożliwia nie tylko dokładne oczyszczenie powierzchni zęba, lecz także usprawnia proces jego wypełnienia, ponieważ działanie to również wymaga ogromnej precyzji. Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu daje gwarancję tego, że praca nad zmienionym chorobowo zębem zostanie zakończona sukcesem a problemy się nie powtórzą,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *