wybielanie zębów - porównanie przed i po

Wybielanie zębów: w domu czy u stomatologa?

Wybielanie zębów jest zabiegiem estetycznym, który zyskuje coraz większą popularność. Wszyscy chcemy wyglądać jak gwiazdy Hollywood, dlatego często decydujemy się na zabiegi wybielania zębów przed ślubem, czy innymi ważnymi momentami w naszym życiu. Śnieżnobiały uśmiech nie tylko sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie, ale zwiększa również naszą pewność siebie. Pytanie brzmi jak możemy osiągnąć zamierzone efekty.

Profesjonalne wybielanie u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Gabinety stomatologiczne dysponują kilkoma metodami wybielania zębów. Najpopularniejszą obecnie metodą jest zabieg wybielania zębów z użyciem lampy Beyond. Zabieg ten polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego. Aktywowany jest on za pomocą światła emitowanego przez wspomnianą już lampę. Taki zabieg trwa nie dłużej niż godzinę i cechuje się doskonałym efektem wybielenia. Usuwa nie tylko przebarwienia z powierzchni zębów, ale również wybiela zszarzałe zęby martwe.

W klinikach stomatologicznych można również spotkać się z metodą nakładkowego wybielania zębów.

Laserowe wybielanie zębów w Warszawie

W naszej ofercie stomatologii estetycznej proponujemy państwu wybielanie zębów za pomocą lasera SMART M PRO LASOTRONIX. Laserowe wybielanie zębów jest obecnie najlepszą metodą na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu w gabinecie stomatologicznym. Przy pomocy tej metody można wybielić zarówno pojedyncze zęby martwe, jak również wykonać pełne wybielanie estetyczne.

Skaling i piaskowanie

Przed rozpoczęciem wybielania stomatolog najprawdopodobniej zaproponuje nam skaling i piaskowanie zębów. Zabiegi te usuwają z zębów nagromadzony kamień. Kamień nazębny również powoduje, że nasze zęby nie są białe, dlatego warto po nim ocenić kolor zębów, bo być może okaże się zadowalający. Sam zabieg niesie ze sobą nie tylko walory estetyczne, ale również zdrowotne.

Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów w domu jest możliwe. Niestety samodzielnie wybielając zęby nie jesteśmy w stanie osiągnąć tak dobrych efektów jak w gabinecie stomatologicznym. Niektórzy decydują się na takie rozwiązanie ze względu na cenę. Powinniśmy jednak pamiętać, że wykonując zabiegi samodzielnie narażamy się na błędy, których naprawienie może kosztować nas więcej niż wybielenie zębów w klinice. Nawet w przypadku wybielania zębów w domu warto zasięgnąć konsultacji u lekarza stomatologii.

Wybielanie zębów – na czym polega?

Wybielanie zębów jest procesem chemicznym. Używana do wybielania substancja jest utleniaczem. Reaguje ona z przebarwieniami na zębach, a dokładniej w zębinie i powoduje ich utlenienie. Utlenienie barwników zawartych w zębinie skutkuje ich rozjaśnieniem. Sprawia to że zęby nabierają białego koloru.

Czy wybielanie zębów niszczy szkliwo?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie niszczy szkliwa i nie osłabia zębów. Co innego w przypadku zabiegów wybielania prowadzonych na własną rękę. Znanym domowym sposobem na wybielanie zębów w domu jest szczotkowanie ich przy użyciu sody oczyszczonej. Taki zabieg może doprowadzić do starcia szkliwa z zębów. Warto zatem skonsultować pomysły na wybielanie zębów ze stomatologiem. Szczególnie jeśli planujemy przeprowadzać je samodzielnie w domu. Zapobiegnie to pomyłkom, które mogą być opłakane w skutkach.

Czy wybielanie zębów boli?

Prowadzone przez stomatologa wybielanie zębów co do zasady nie powinno być bolesne. Użycie środków o zbyt dużym stężeniu może powodować ból w czasie wybielania. W gabinecie dentysta dba o to by używane środki miały odpowiednie stężenie. Jest to niewątpliwie kolejna zaleta w porównaniu do domowych sposobów wybielania, gdzie mamy nikły wpływ na skład stosowanych środków.

W przypadku osób na co dzień borykających się z problemem nadwrażliwości zębów również może wystąpić ból. Nadwrażliwość zębów to jeden z przypadków kiedy lepiej unikać wybielania zębów.

Podobne wpisy