Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna

Piękny, naturalny uśmiech to coś, co chcemy zagwarantować wszystkim naszym pacjentom. Czerpiąc z różnych dziedzin, od protetyki po stomatologię zachowawczą, jesteśmy w stanie osiągnąć znakomite efekty. Dbamy o to by poprawiać wygląd zębów przy jednoczesnym utrzymaniu ich zdrowego stanu. Dzięki precyzyjnym procedurom, indywidualnemu podejściu oraz najnowszym materiałom jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzony kształt, kolor i ułożenie zębów naszych pacjentów. Tak, aby każdy z nich mógł zaszczycić nas swoim pięknym uśmiechem.

Stomatologia estetyczna co to jest?

Stomatologia estetyczna to połączenie zabiegów z obszaru wielu dziedzin stomatologii. Natomiast wszystkie zabiegi wchodzące w jej zakres mają jeden wspólny cel – poprawę naszej urody. Są to zabiegi wpływające na sam wygląd naszych zębów, ale również prace protetyczne mające na celu ukrycie niedoskonałości i leczenie ortodontyczne, które poprawiając układ zgryzu upiększa również układ twarzy. Niewątpliwie, jeśli chcesz, żeby Twój uśmiech wyglądał jak u gwiazdy Hollywood powinieneś zajrzeć do naszego gabinetu stomatologicznego na Pradze Południe i skorzystać z oferty stomatologii estetycznej.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

W tak kompleksowej dziedzinie jak stomatologia estetyczna mamy do wyboru szereg zabiegów poprawiających naszą estetykę. Jednymi z najczęściej wybieranych są piaskowanie, wybielanie zębów i licówki.

Oto jak poszczególne dziedziny stomatologii mogą pomóc w poprawie estetyki naszego wyglądu:

  • stomatologia zachowawcza

W ramach stomatologii zachowawczej wykonywane są zabiegi profilaktyczne, które chronią zdrowie zębów. To również zabiegi takie jak piaskowanie, które przywraca naturalnie piękny wygląd zębów. Dentyści zajmujący się tą dziedziną usuwają również defekty kosmetyczne spowodowane działaniem próchnicy. Same ubytki uzupełniane są z dbałością o najwyższą jakość estetyki wykonania.

  • ortodoncja

W ramach ortodoncji poprawia się ułożenie poszczególnych zębów, ale również układ całego aparatu zgryzu. Zabiegi w ramach tej dziedziny nie tylko poprawiają wygląd naszych zębów, kiedy się uśmiechamy. Często poprawiają również rysy naszej twarzy przez właściwe ułożenie aparatu zgryzu. Do dziedziny tej należy również leczenie bruksizmu. Poza walorami czysto zdrowotnymi leczenie bruksizmu zapobiega zaciskaniu i zgrzytaniu zębami, co mogłoby prowadzić do ukruszeń.

  • protetyka

W przypadku, gdy posiadamy w naszym uzębieniu ubytki lub zęby są bardzo zniszczone z pomocą przychodzi protetyka. Pojedyncze ubytki śmiało można zastąpić implantami, a do większych braków zębowych zostaną wykonane odpowiednie protezy. Natomiast w ramach pomocy przy zębach zniszczonych mamy do dyspozycji korony i licówki.

Potrzebujesz pomocy?

Powiedz tylko co możemy dla Ciebie zrobić.

Kontakt z dentystą stomatologiem