Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca - uśmiechnięty chłopiec w czasie zabiegu

Uśmiech dziecka to w naszej klinice największa nagroda dla nas wszystkich. Zawsze dostarcza ogromnej ilości energii i satysfakcji z wykonanej przez nas pracy. Staramy się go osiągnąć jak najczęściej poprzez troskliwe, pełne empatii podejście do naszych najmłodszych pacjentów. Dlatego właśnie każda wizyta odbywa się w atmosferze bezpieczeństwa, komfortu i zrozumienia. Stale podkreślamy również, że warto już od najmłodszych lat zadbać o wykształcenie odpowiednich nawyków zdrowotnych, gdyż wcześnie rozpoczęta opieka stomatologiczna zasadniczo zmniejsza występowanie chorób w latach późniejszych.

Stomatologia dziecięca - leczenie zębów u dzieci Warszawa

W naszym gabinecie stomatologicznym w Warszawie dbamy również o zdrowie zębów dzieci. Najmłodsi to najbardziej wymagający pacjenci. W trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie oferujemy leczenie na najwyższym poziomie. Bezstresową opiekę pomagamy zapewnić dzięki wizytom adaptacyjnym i używaniu sedacji wziewnej. Dzięki temu dziecko oswoi się ze stomatologiem i uniknie też niepotrzebnego strachu np. przed znieczuleniem w postaci zastrzyku. Nasi dentyści dziecięcy to specjaliści, którzy wykonują wszystkie potrzebne zębom mlecznym zabiegi. Sam proces leczenia staramy się przeprowadzić jak najbardziej przyjaźnie dla dziecka. Dlatego np. oferujemy wypełnienie kolorowe w alternatywie do zwykłego. Po zakończonej wizycie staramy się również chwalić i nagradzać naszych najmłodszych pacjentów, żeby wzmocnić pozytywne uczucia towarzyszące wizytom u dentysty. Dzięki temu łatwiej będzie przekonać dziecko do kolejnej wizyty i przeprowadzić potrzebne zabiegi.

Stomatologia dziecięca - zabiegi

W Dental Cresco na ulicy Łukowskiej w Warszawie oferujemy szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

  • Wizyta adaptacyjna
  • Czyszczenie i fluoryzacja
  • Opatrunek leczniczy
  • Wypełnienie
  • Wypełnienie kolorowe
  • Lakowanie
  • Lakowanie poszerzone
  • Lapisowanie
  • Ekstrakcja

Dlaczego leczymy zęby mleczne - stomatologia dziecięca?

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że zęby mleczne są tymczasowe, więc nie trzeba przesadnie o nie dbać. Nic bardziej mylnego. Zdrowie zębów mlecznych wpływa na stan zdrowia i samopoczucie naszych dzieci. Dbanie o zdrowie zębów mlecznych i to, żeby nie wypadły przed czasem lub nie trzeba było ich usunąć, pomoże uniknąć w przyszłości wielu problemów ze zgryzem i zębami stałymi. Dbanie o zęby mleczne do ich naturalnej utraty pozwala nie tylko na zniwelowanie problemów natury ortodontycznej. Pamiętajmy, że na zębach mlecznych również rozwija się próchnica. Rozwinięta próchnica powoduje stany zapalne i ból. Zaoszczędzenie naszym pociechom bólu i późniejszych problemów to najlepsza motywacja, żeby wspólnie z nimi dbać o zęby mleczne.

Stomatologia dziecięca profilaktyka leczenia zębów u dzieci

Profilaktyka stomatologiczna w przypadku dzieci to nic innego jak zapobieganie powstawaniu próchnicy. O zęby należy dbać już od pierwszych chwil po ich wyrżnięciu. Powinniśmy uczyć nasze dziecko regularnego mycia zębów 2-3 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. W wieku ok. 7 lat do higieny jamy ustnej dzieci możemy włączyć używanie nitki dentystycznej i płynu do płukania ust dla dzieci.

Potrzebujesz pomocy?

Powiedz tylko co możemy dla Ciebie zrobić.

Kontakt z dentystą stomatologiem