Protetyka

Protetyka stomatologiczna

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem ubytków po naturalnym wypadnięciu bądź uszkodzeniu zębów. Skutecznie prowadzone leczenie prowadzi do przywrócenia naturalnych warunków zgryzowych. Zapewnia również prawidłowego funkcjonowania stawu żuchwowo – skroniowego oraz w konsekwencji także do harmonijnych rysów twarzy. Jednostkowe podejście do pacjenta, analiza jego potrzeb i oczekiwań w połączeniu z naszym doświadczeniem pozwala opracować kompleksowy plan działania, będący gwarancją sukcesu oraz zadowolenia pacjenta.

Protetyka stomatologiczna w Warszawie

W naszym gabinecie stomatologicznym na warszawskiej Pradze Południe oferujemy kompleksowe leczenie w zakresie protetyki stomatologicznej. Nasi protetycy udzielą Ci profesjonalnej pomocy w przypadku braków zębowych lub problemów ze stawem żuchwowo- skroniowym. W Dental Cresco zadbamy, aby Twój uśmiech wyglądał jak dawniej, a nawet lepiej. Profesjonalnie podejdziemy nie tylko do kwestii estetycznych, ale także zdrowia całej jamy ustnej i narządu żucia.

Kiedy udać się do protetyka?

Do protetyka stomatologicznego skieruje nas lekarz dentysta, jeśli uzna, że jest to potrzebne dla zdrowia naszej jamy ustnej. Sami również możemy udać się na konsultację protetyczną. Kiedy powinniśmy skorzystać z takiej pomocy? 

 • W przypadku braków zębów utrudniających codzienne funkcjonowanie (utrudnione przeżuwanie pokarmów, niewyraźna mowa).
 • Kiedy jesteśmy niezadowoleni z estetyki naszego uzębienia i układu twarzy spowodowanego brakami zębowymi.
 • Gdy cierpimy na bóle głowy niewiadomego pochodzenia. Może okazać się, że spowodowane są niezależnym od nas zaciskaniem się mięśni żuchwy.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Korona

Koronę protetyczną wykonujemy w przypadku gdy uszkodzenie zęba nie pozwala na jego standardową odbudowę za pomocą wypełnienia. Uzupełnienie braku za pomocą korony protetycznej jest stałe i nie wyjmuje się go z ust.

W ofercie protetyki Dental Cresco:

 • Korona porcelanowa na stali
 • Korona pełnoceramiczna
 • Korona tymczasowa

Licówka

Licówki to cienkie ceramiczne płytki. Przykleja się je na powierzchnię zęba za pomocą specjalnego cementu. Licówki służą do ukrycia estetycznych niedoskonałości własnych zębów. Stosuje się je w przypadku zębów uszczerbionych, małych lub stożkowatych, czy przy przebarwieniach niemożliwych do usunięcia.

W ofercie protetyki Dental Cresco:

 • Licówka porcelanowa
 • Licówka tymczasowa

Wkład koronowo-korzeniowy

Wkład koronowo – korzeniowy to uzupełnienie brakującego zęba składające się z części koronowej i ćwieka. Część koronowa to odtworzona protetycznie korona naszego zęba, natomiast ćwiek znajdujący się w kanale korzeniowym służy do jej umocowania.

W ofercie protetyki Dental Cresco:

 • Wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego

Proteza zębowa

Protezy zębowe zastępują znaczne braki w uzębieniu. Ten rodzaj uzupełnienia protetycznego jest ruchomy i możemy go zakładać i zdejmować samodzielnie. Proteza ma na celu nie tylko odtworzenie utraconych zębów, ale również przywrócenie prawidłowych funkcji jamy ustnej. Proteza przede wszystkim pomoże nam w przeżuwaniu pokarmów, ale też poprawi naszą wymowę i wygląd twarzy.

W ofercie protetyki Dental Cresco:

 • Proteza szkieletowa
 • Proteza całkowita szczęka lub żuchwa
 • Proteza całkowita szczęka i żuchwa
 • Proteza acetylowa wysokoestetyczna

Szyna relaksacyjna

Protetyka leczy nie tylko problemy związane z utratą zębów. Zajmuje się też schorzeniami stawów skroniowo-żuchwowych. Szyna relaksacyjna ma za zadanie pomóc w przypadku ucisku szczęki. Ta idealnie dopasowana nakładka na zęby pomaga w rozluźnieniu mięśni szczęki. Szynę relaksacyjną zakłada się na noc. Nie tylko utrzymuje ona zęby we właściwej pozycji. Stosuje się ją również, aby zapobiec nieświadomemu zgrzytaniu zębami w czasie snu (bruksizm).

W ofercie protetyki Dental Cresco:

 • Szyna relaksacyjna

Potrzebujesz pomocy?

Powiedz tylko co możemy dla Ciebie zrobić.

Kontakt z dentystą stomatologiem