Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka jamy ustnej - szczoteczki do mycia zębów

Jak w każdej wysoko specjalistycznej klinice kładziemy bardzo duży nacisk na profilaktykę stomatologiczną jamy ustnej. Zgodnie z zasadą lepiej zapobiegać niż leczyć, zawsze staramy się odpowiednio poinstruować pacjentów o prawidłowych zasadach przeciwdziałania chorobom jamy ustnej. Odpowiednia profilaktyka ma bardzo duży wpływ na poprawny stan zębów oraz przyzębia, a regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwolą Państwu na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Profilaktyka w gabinecie stomatologicznym w Warszawie

W Dental Cresco na Pradze Południe zadbamy o Państwa zęby kompleksowo. W ramach całościowej opieki nad zdrowiem jamy ustnej naszych pacjentów oferujemy szereg zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej. W naszej klinice wykonujemy m. in. :

  • piaskowanie – usuwanie osadu,
  • skaling – usuwanie kamienia nazębnego,
  • fluoryzację – lakierowanie zębów,
  • lakowanie.

Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie polega na usunięciu osadu i przebarwień za pomocą wody z dodatkiem piasku na bazie wapnia. Nieusuwany osad z czasem zamienia się w kamień nazębny, na który trzeba zastosować skaling. Piaskowanie jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym. Poza walorami profilaktycznymi jak zapobieganie próchnicy i paradontozie poprawia również wygląd zębów.

Na czym polega skaling?

Skaling to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, jeśli pacjent nie cierpi na zapalenie dziąseł lub nie ma odsłoniętych szyjek zębowych. Skaling polecany jest ze względów profilaktycznych i estetycznych. Usunięcie zmineralizowanego osadu w postaci kamienia zapobiega próchnicy i chorobom przyzębia, a także usuwa przykry zapach z ust wywołany działaniem bakterii oraz poprawia estetykę zębów. Kamień nazębny jest substancją na tyle twardą, że nie da się go usunąć w domu przy użyciu szczoteczki i nitki dentystycznej. Niezbędna jest wizyta w gabinecie dentystycznym.

Na czym polega lakierowanie (fluoryzacja)?

Lakierowanie nazywane jest również fluoryzacją, ze względu na użycie do zabiegu preparatu o dużej zawartości fluoru. Zabieg jest bezbolesny i polega na nałożeniu na zęby wspomnianego preparatu. Fluoryzacja kojarzy się przede wszystkim ze stomatologią dziecięcą, ale polecana jest również pacjentom dorosłym. Lakierowanie powoduje zmniejszenie ryzyka próchnicy nawet o 70%, a przy tym wzmacnia szkliwo zębów i zmniejsza ich nadwrażliwość. Powinno się je wykonywać w półrocznych odstępach po skalingu lub piaskowaniu.

Na czym polega lakowanie?

Lakowanie to uzupełnianie szczelin i bruzd zębowych przy użyciu specjalnego materiału. Zabieg ten stosuje się głównie u dzieci. Lakowanie ma na celu ułatwienie dbania o codzienną higienę. Usunięcie trudno dostępnych zagłębień w zębach zapobiega gromadzeniu się tam resztek pokarmowych, przez które bardzo szybko mogłaby rozwijać się próchnica.

Potrzebujesz pomocy?

Powiedz tylko co możemy dla Ciebie zrobić.

Kontakt z dentystą stomatologiem