Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Dziedzina, która kiedyś kojarzyła się tylko z bólem, w naszej klinice wygląda zupełnie inaczej. Do wszelkich zabiegów podchodzimy indywidualnie, dbając o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Każda procedura poprzedzona jest zbadaniem historii pacjenta i badaniem radiologicznym. W trakcie zapewniamy znieczulenie. Po wykonaniu zabiegu pacjent jest otoczony szczególną opieką, by leczenie było możliwie najkrótsze. W Dental Cresco oferujemy pełny zakres procedur w ramach chirurgii stomatologicznej, w sposób precyzyjny i bezpieczny dla pacjenta.

Chirurg stomatolog czym się zajmuje?

Chirurg stomatologiczny to lekarz dentysta, który ukończył specjalizację chirurgia stomatologiczna. Posiada szczegółową wiedzę z zakresu chorób jamy ustnej, twarzoczaszki i tkanek miękkich twarzy. Chirurg stomatologiczny pomoże nam nie tylko w przypadku typowych chorób jamy ustnej, a także w przypadku usuwania różnego rodzaju nowotworów i czynności przygotowawczych dla implantologii i protetyki. W zakresie tej specjalizacji leży również pomoc w dolegliwościach bólowych spowodowanych nieprawidłowymi połączeniami kości, czy mięśni twarzoczaszki oraz rehabilitacja urazów tych miejsc.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej

Głównym zabiegiem, który kojarzymy z chirurgią stomatologiczną jest ekstrakcja ósemek. Szczególnie w przypadku zatrzymania lub niedokładnego wyrżnięcia tych zębów. Chirurg dokonuje również ekstrakcji w przypadku innych zębów, jeśli wymaga to interwencji chirurgicznej.

Jednakże zabiegów wykonywanych przez stomatologów chirurgów jest znacznie więcej:

 • przygotowanie do leczenia protetycznego
 • podcinanie więzadełek warg oraz języka w terapii logopedycznej
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku
 • usuwanie uszkodzonych bądź zainfekowanych korzeni zębów
 • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych
 • usuwanie zmian oraz guzków o charakterze łagodnym, a także niektórych złośliwych (m.in. torbieli, włókniaków, brodawczaków)
 • leczenie chorób ślinianek
 • sterowanie regeneracją kości wyrostka zębodołowego
 • plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową
 • zabiegi na zatoce szczękowej – w tym Operacja Caldwella-Luca oraz zabiegi wykonywane metodą endoskopową,
 • zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej,
 • leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki,
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej.

Usunięcie ósemki Warszawa

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej jest usuwanie ósemek, czyli tzw. zębów mądrości. W naszym gabinecie na Pradze Południe zajmie się Państwem doświadczony personel. Przeprowadzimy wszystkie niezbędne zabiegi potrzebne do usunięcia ósemki od diagnostyki, z użyciem najlepszego sprzętu RTG, aż do kontroli po usunięciu zęba. Oprócz prostych zabiegów usuwania wykonujemy również zabiegi usunięcia zębów trudnych, zatrzymanych, wymagających dłutowania.

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja polega na usunięciu zakażonej lub zmienionej zapalnie tkanki (fragment korzenia) w miejscu gdzie znajduje się zmiana okołowierzchołkowa. Zakażoną tkankę usuwa się wraz z wierzchołkiem zęba. Po kilku miesiącach miejsce zabiegu wypełni nowa kość.

Skierowanie do chirurga stomatologa

Borykając się z różnego typu problemami zdrowotnymi,  bardzo często zastanawiamy się w jaki sposób umówić się na wizytę z konkretnym specjalistą? Bezpośrednio czy potrzebne jest skierowanie? Nie inaczej jest w przypadku chirurga stomatologa. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie ma konieczności posiadania skierowania by umówić się na wizytę z chirurgiem stomatologiem. Jednak zawsze najlepiej, w razie wątpliwości, skonsultować się w sprawie konkretnego problemu ze swoim dentystą, który doradzi najlepszy sposób jego rozwiązania a także dostarczy informacji, niezbędnych do podjęcia decyzji w sprawie leczenia.

Potrzebujesz pomocy?

Powiedz tylko co możemy dla Ciebie zrobić.

Kontakt z dentystą stomatologiem